Bijna helft onderzochte LVO-scholen voldoet niet
© Jean-Pierre Geussens
Vijf van de elf LVO-scholen in Limburg moeten snel orde op zaken stellen.
Op vijf van de elf Limburgse middelbare scholen die de onderwijsinspectie heeft bezocht, is het onderwijs onder de maat. Het gaat om afdelingen van drie LVO-scholen in Maastricht: VMBO Maastricht, Sint-Maartenscollege en Bonnefantencollege, een afdeling van het Sophianum in Gulpen en een van de Vrijeschool Parkstad in Heerlen. Maar ook op de andere onderzochte scholen is volgens de inspectie ruimte voor verbetering. Er is één terugkerende zorg voor de Maastrichtse scholen: onderwijstijd. De leerlingen krijgen niet genoeg les.
ZorgenOok op veel andere fronten, zoals kwaliteitszorg en organisatie, zijn er zorgen. Dat blijkt uit brieven die de betrokken LVO-scholen zelf naar de ouders hebben gestuurd. Ze hebben de inspectierapporten zes weken ter inzage gekregen. Op 14 december wordt de inhoud van de rapporten openbaar, maar in de tussentijd informeren de scholen alvast ouders en docenten.
Lees ook: Toestand onderwijs Maastricht armzalig: hoog ziekteverzuim en veel lesuitval
'Zeer zwak'Het VMBO Maastricht scoort zoals verwacht slecht en krijgt het zware oordeel ‘zeer zwak’. Ook veiligheid op school is op het VMBO Maastricht een bron van zorg. In het uiterste geval zou de school haar financiering kwijt kunnen raken. Interim-directeur Jan Rijkers wijst erop dat dit vrijwel nooit voorkomt. „Die mededeling heeft voor veel onrust gezorgd. Maar het is puur theoretisch. De situatie is in enkele maanden tijd al fors verbeterd.”
Vijf van de elf scholen ondermaats- VMBO Maastricht, Maastricht: zeer zwak- Sint-Maartenscollege Maastricht, havo en vwo: onvoldoende- Bonnefantencollege, Maastricht, vmbo-g-tl en havo: onvoldoende- Porta Mosana College, Maastricht, havo en vwo: voldoende- Sophianum, Gulpen, vmbo-b-k: onvoldoende- Vrijeschool Parkstad, Heerlen, vmbo g-tl, onvoldoende- Dendron College, Horst, vmbo-basis: voldoende- Raayland College, Venray, vmbo-b-k, havo en vwo: voldoende- Emma College, Heerlen, eerste opvang anderstaligen: voldoende- Grotius College, Heerlen, vmbo-g-tl, havo en vwo: herstelopdrachten (geen vol- of onvoldoende)- Romboutscollege, Brunssum, vmbo-tl, havo en vwo – resultaat in afwachting, nog niet bekend volgens LVO
Beide ouders kunnen achternaam straks doorgeven aan baby: wat als Sam Jansen Pietersen en Beau Leblanc de Vries kind krijgen?
Een heuse Boeing 737 als klaslokaal, hoe cool is dat: ‘Als je deze opleiding volgt, wordt overal de rode loper voor je uitgerold’
Zorgen om al meer dan een week vermiste 19-jarige Nigel uit Maastricht
Meest gelezen
Zorgen om al meer dan een week vermiste 19-jarige Nigel uit Maastricht
Acties na ‘schofferen’ ontslagen medewerkers Maastrichts callcenter Mercedes
Welke ‘Maastrichtse’ tv-presentatrice had een affaire en fans mogen Danny de Munk niet meer aanraken: dit zijn de roddels
Nieuwe burgemeester Wim Hillenaar, mensenmens met talenknobbel: ‘Ik zal zeker Maastrichtenaar worden’
Verbindingsweg A2 en A76 opnieuw hele weekend dicht