Prinses Amalia en minister-president Mark Rutte in vizier Mocro-maffia
Prinses Amalia startte onlangs haar studie in Amsterdam. In afwachting van verder onderzoek woont ze niet in haar studentenhuis. — © ANP/HH
Politie en Openbaar Ministerie maken zich grote zorgen over de veiligheidssituatie van prinses Amalia en minister-president Mark Rutte na nieuwe signalen dat kopstukken van de Mocro-maffia het op een van hen zouden hebben voorzien.
Beveiligingsmaatregelen zijn aanzienlijk opgeschroefd omdat rekening wordt gehouden met een poging tot ontvoering of het plegen van een aanslag.
Daarnaast is justitie bezorgd over innige contacten tussen Ridouan Taghi en Mohammed B., die een levenslange gevangenisstraf uitzit wegens de moord op cineast Theo van Gogh in 2004. De twee zaten bij elkaar gedetineerd in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
Omdat de contacten volgens justitie te innig waren, werd B. overgeplaatst. Sindsdien sturen de twee brieven met Koranverzen naar elkaar, waarin volgens justitie mogelijk gecodeerde boodschappen zijn verwerkt. Kamerlid Ulysse Ellian (VVD) eist onmiddellijk ingrijpen van de minister.
Meer lezen?
Nieuwe actie: Één jaar toegang tot alle Plus-artikelen voor slechts 1,04 per week. Daarmee lees je dagelijks meer dan 100 nieuwe Plus-artikelen op onze site & Nieuwsapp. Of kies voor een van onze andere abonnementen.
Ik word abonneeGerelateerde berichten
Ander Nieuws
Geijsteren denkt na over toekomst gemeenschapaccommodaties in het dorp: ‘We willen voorbereid zijn’
Huisarts Oirsbeek stopt om op te komen voor belangen collega’s: ‘Om zorginfarct te voorkomen moeten we beseffen dat zorg schaars is’
Extern onderzoek naar deal waarbij directeur van ontwikkelbedrijf voor lage prijs grond kocht van zijn eigen bedrijf