Lezing over recente ontdekking rond Franse belegering van Maastricht in 1673
Standbeeld van Zonnekoning ‘Louis Le Grand’ in Lyon. — © ING Image
In de Greune Zaol in Wolder is maandagavond 16 januari een lezing over de belegering van Maastricht door Zonnekoning Lodewijk de veertiende.
Deze begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk (vrije gave mogelijk, red.). De organisatie is in handen van heemkundevereniging Van Wilre tot Wolder. Spreker is doctor Dirk Jansen en Camille Oostwegel houdt een korte inleiding.
„Historicus Dirk Jansen ontdekte recent in een Frans militair archief een gedetailleerde landkaart uit 1673, waarop het gebied van de belegering en de aanvalsstrategie van de Fransen exact zijn weergegeven. In zijn lezing zal Jansen nader ingaan op deze ontdekking. Wolder en directe omgeving, of beter Wilre zoals Wolder toen heette, was het kloppend, of beter gezegd bloedend, hart van dat beleg, schrijft de organisatie.
Adres: Tongerseweg 336 in Maastricht.
Heerlens fonds betaalt studie voor vijftien jongeren aan Universiteit Maastricht
Maastricht van het gas af: stad hakt dit jaar knopen door over aanleg van warmtenetten, waterstof en groen gas
Een culturele community smeden in voormalig ROZ-gebouw: nominatie Popprijs zet Bankastudio’s Maastricht op de kaart
Meest gelezen
Limburg koploper in echtscheidingen: in deze gemeenten wonen de meeste gescheiden mensen
Maastrichtenaar Jean Biermans (48) overleeft horrorongeluk en is nu topsporter: ‘Ik ben een beetje verslaafd geworden aan pijn’
Verkeersboetes fors verhoogd: dit zijn de nieuwe bedragen die je bij overtreding moet betalen
Streep door grote scholencampus aan de Groene Loper in Maastricht
Maastricht van het gas af: stad hakt dit jaar knopen door over aanleg van warmtenetten, waterstof en groen gas