Hoe moet Europese subsidiepot voor platteland worden besteed? LEADER Zuid-Limburg vraagt inwoners om input
© Harry Heuts
De Zuid-Limburgse tak van het Europese subsidieprogramma LEADER, dat gericht is op het versterken van het platteland, vraagt inwoners van deze regio mee te denken over waaraan het geld moet worden besteed.
Zuid-Limburg wil in de periode 2023-2027 opnieuw een zogenaamde LEADER-regio worden. Daartoe moet voor 1 april van dit jaar een lokale ontwikkelingsstrategie (LOS) worden ingediend, waarin wordt aangegeven welke doelen men wil bereiken en hóe men dat wil doen. Om tot een breedgedragen plan te komen, hoopt LEADER Zuid-Limburg op zoveel mogelijk input van de bevolking. Dat moet gebeuren met behulp van een enquête.
Lees ook: Burgerinitiatieven maken kans op LEADER-subsidie om hun dromen waar te maken
„De afgelopen jaren zijn zevenentwintig projecten ontstaan die de leefbaarheid en economie op het platteland in Zuid-Limburg verbeteren. Nu is LEADER-periode 2023-2027 gestart. Om tot de juiste keuzes te komen voor de LOS willen we input ophalen uit de Zuid-Limburgse gemeenschap: inwoners, ondernemers en organisaties”, licht de organisatie toe.
De enquête is te vinden op viduro.nl/leader-enquete-zuid-limburg.
Meest gelezen
Land op slot door stikstof? Inwoners van dit Limburgse dorpje weten wel beter en strijden tegen ‘Big Pig City’: ‘Ik doe dit voor mijn kleinkinderen’
Rijinstructeur Bert Frenken (65) uit Stein na ziekbed overleden: ‘Twee dagen na een longoperatie zat hij alweer in de auto’
Redder van als kind bijna verdronken Arno uit Venlo meldt zich na dertig jaar
Stoffelijk overschot gevonden in woning Haelen
Eindelijk, langer licht! Maar die zomertijd is allesbehalve gezonder